Лудогорец - ЦСКА 1948 и ЦСКА - Арда приковават вниманието в четвъртфиналите на Купата на България

Останалите полуфиналисти в турнира ще бъдат определени в сблъсъците Ботев Пловдив – Спартак Варна и Хебър Пазарджик – Пирин Благоевград, а мачовете от тази фаза на надпреварата ще се изиграят на 27 и 28 февруари догодина

11:28, 15.12.2023
Чете се за: 02:27 мин.
жребият втория кръг турнира купата българия футбол изтеглен

Лудогорец - ЦСКА 1948 е голямото дерби в четвъртфиналите на турнира за Купата на България, отреди тегленият днес жребий за следващата фаза от надпреварата.

През изминалия сезон двата отбора отново играха един срещу в състезанието, но тогава те се срещнаха в големия финал на Националния стадион "Васил Левски", когато "орлите" се наложиха с 3:1 и вдигнаха своята първа Купа на България след пауза от 9 години.

Сега съдбата дава възможност на ЦСКА 1948 да потърси своя реванш, въпреки че за целта "червените" ще трябва да търсят своя първи успех като гост в Разград, където балансът им към момента е две загуби и едно равенство.

В същото време друг от фаворитите в турнира за Купата на България в лицето на ЦСКА ще бъде домакин в четвъртфиналите на Арда Кърджали в повторения на финала от сезон 2020/21, когато "армейците" се наложиха с 1:0. Домакин на сблъсъка ще бъде Националния стадион "Васил Левски", където "червените" ще играят своите домакински мачове през пролетта заради планираната мащабна реконструкция на техния дом - ст. "Българска армия".

В останалите два четвъртфинала от надпреварата набиращият скорост под ръководството на Душан Керкез Ботев Пловдив ще посрещне единствения оцелял втородивизионен тим в турнира Спартак Варна, а в Пазарджик Хебър ще приеме Пирин Благоевград в сблъсък на два тима с неясно към момента бъдеще.

Мачовете от четвъртфиналите в турнира за Купата на България ще се изиграят на 27 и 28 февруари догодина.