Лудогорец се наложи над Фенербахче за нов домакински успех в Лигата на конференциите

Якуб Пьотровски откри резултата, преди Руан Секо да се разпише в добавеното време на двубоя

23:53, 09.11.2023
Лига на конференциите
Якуб Пьотровски Лудогорец
Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец победи Фенербахче с 2:0 в мач от 4-ия кръг на груповата фаза в Лигата на конференциите. Якуб Пьотровски откри резултата, преди Руан Секо да се разпише в добавеното време на двубоя.

През първото полувреме на стадион "Хювефарма Арена" в Разград шампионът на България бе по-активен в преден план. "Орлите" заслужено поведоха в резултата в 18-ата минута. Якуб Пьотровски отправи силен удар извън наказателното поле, за да даде аванс на домакините.

В края на първата част Бернард Текпетей имаше добра възможност да удвои преднината на домакините, но Доминик Ливакович изби изстрела му от дистанция.

След почивката гостите упражниха натиск в преден план в търсене на изравнителен гол. Миши Бачуаи стреля в напречната греда от малък ъгъл.

Във втората минута на добавеното време разградчани нанесоха втория си удар в сблъсъка. Възпитаниците на Георги Дерменджиев осъществиха скоростна контраатака, която резервата Руан Секо завърши, за да подпечата успеха на "зелените".

Лудогорец заема 3-ата позиция в класирането с актив от 6 точки. Фенербахче остава на върха в подреждането с 9 пункта.

Другият мач от групата между Нордселанд и Спартак Търнава завърши при равен резултат - 1:1.

Уест Хем надигра Олимпиакос в Лондон с гол на Лукас Пакета (ОБЗОР)
Българите останаха извън полуфиналите на световното първенство по скокове на батут