Лудогорец се поизмъчи срещу Розова долина за Купата, но продължава към 1/8-финалите

15:34, 18.11.2022
Чете се за: 01:55 мин.
лудогорец поизмъчи розова долина купата продължава финалите
Снимка: ПФК Лудогорец

Българският шампион Лудогорец започна тазгодишното си участие в турнира за Купата на България с много трудна победа с 2:0 като гост на третодивизионния Розова долина Казънлък.

На стадион "Севтополис" в града на розите домакините дадоха сериозен отпор на 11-кратния първенец, като дълго време момчетата на Атанас Апостолов съумяваха да не допуснат гол.

В края на първото полувреме задачата на "розите" се усложни допълнително, след като Венцислав Иванов бе изгонен за втори жълт картон.

Макар и с човек по-малко обаче домакините запазиха нулевото равенство до 60-ата минута, когато Димитър Илиев даде аванс на Лудогорец, реализирайки дебютното си попадение за първия отбор на разградчани. При голът играчите на Розова долина имаха сериозни претенции за засада, които обаче не бяха уважени от арбитъра Красен Георгиев.

Крайното 2:0 пък оформи Рик Джонатан в последната минута от редовното време, след като се възползва от асистенция на Игор Тиаго.

По този начин отборът на Лудогорец се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България, където очаква победитял от сблъсъка между Вихрен Сандански и Левски. Двата тима се изправят един срещу друг в Сандански утре от 13.30 часа.

Балистична ракета на Северна Корея улучи японски води (видео)