Лудогорец укроти амбициите на Ботев (Пловдив) за второто място

лудогорец укроти амбициите ботев пловдив второто
Снимка: ПФК Ботев (Пловдив)
21:54, 03.04.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Шампионът Лудогорец постигна победа с 3:0 при домакинството си на Ботев (Пловдив) в двубой от 25-ия кръг на Първа лига.

"Орлите" откриха резултата на "Хювефарм Арена" в 10-ата минута. Игор Пластун комбинира с Матиас Тисера, аржентинецът елегантно се освободи от противников играч и подаде в дясно към Бърнард Текпетей. Офанзивният футболист на разградчани нахлу в наказателното поле и с удар по диагонала се разписа в далечния горен десен ъгъл на вратата, пазена от Георги Аргилашки.

Девет минути по-късно футболистите на Анте Шимунджа реализираха и втори гол. След късо изпълнение на ъглов удар, Каули центрира по диагонал отляво в пеналтерията на "канарчетата", където на втора греда Пластун продължи с глава топката към Вердон, а той от своя страна с плонж реализира в горния ляв ъгъл на вратата.

В 57-ата минута Лудогорец нанесе решителния си удар. Каули получи топката в центъра и преодоля напусналия наказателното си поле Аргилашки, след което напредна към наказателното поле и от границата му стреля по земя и оформи крайното 3:0 в полза на "зелените".

В класирането Лудогорец продължава да е убедителен лидер с 61 точки, на 9 пункта пред втория ЦСКА. Ботев пък е трети с 43 точки.

За първи път български архиерей служи света литургия в папската базилика “Санта Мария Маджоре” в Рим