Лудогорец взе солиден аванс след първия полуфинален мач с Хебър за Купата на България

Разградчани спечелиха домакинството си на пазарджиклии с 4:0.

20:36, 24.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Лудогорец
Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец победи Хебър с 3:0 в първия им полуфинален мач за Купата на България.

Разградчани откриха резултата на стадион "Хювефарма Арена" още преди да са изминали 4 минути игра. Рик Джонатан стреля по земя от вътрешността на наказателното поле.

Бразилецът удвои головата си сметка в 21-ата минута. Нападателят бе оставен сам срещу противниковия вратар и с изстрел по диагонала направи резултата 2:0.

След почивката българският шампион стигна до нови две попадения. Диниш Алмейда се разписа с глава, а Спас Делев оформи крайния резултат, също с глава.

Реваншът между двата тима е на 2-ри май, четвъртък, от 18:45 часа. Победителят ще срещне Ботев Пловдив или ЦСКА във финала.

Исторически трилър "Мистерии в Хераклея Синтика"
Берое спечели титлата в баскетболното първенство при жените след успех с точка разлика над Монтана