Луиза Бертани с втори пореден триумф в Кронплац

16:35, 13.01.2023
Чете се за: 01:17 мин.
луиза бертани завърши първия старт българия световната купа

Италианката с български паспорт Луиза Бертани спечели втори пореден старт от календара на ФИС, след като триумфира в гигантския слалом в Кронплац, Италия.

По този начин 26-годишната Бертани дублира успеха си от вчерашния ден и постигна общо третата си победа в италианския зимен център в рамките на последния месец.

В днешното състезание българската скиорка беше четвърта след първото спускане, но във втория манш навакса изоставането си и финишира с общо време от 2:29.46 минути, което ѝ осигури първото място в крайното класиране.

Втора се нареди представителката на Финландия Ерика Пикалайнен, която финишира на 27 стотни, а последното място на почетната стълбичка остана за италианката Елиза Платино, която завърши на 32 стотни.

Боксовите национали при мъжете стартират лагер на Белмекен в група от 13 състезатели
Спартак Варна подписа с испански полузащитник, взе под наем и Нейтън Олдър от Левски