Абонирай ме за най-важните новини?
ДА НЕ
ДА НЕ

Льона Хендрикс води след кратката програма на Гран при турнира по фигурно пързаляне в Еспо

08:02, 26.11.2022
Чете се за: 02:15 мин.
 Льона Хендрикс фигурно пързаляне

Световната вицешампионка Льона Хендрикс от Белгия спечели кратката програма при жените на турнира по сериите Гран при по фигурно пързаляне в Еспо (Финландия).

Белгийката започна съчетанието си с троен флип, след това направи двоен аксел и комбинация от троен луц и троен тулуп, но допусна грешка във втория скок. Така Хендрикс, която е шампионка от Гран При на Франция, получи 74.88 точки.

Втора и трета се наредиха японките Маи Михара със 73.58 точки и Мана Кавабе с 67.03 точки.

Французинът Кевин Аймоз поведе след кратката програма при мъжете с 88.96 точки. В първото си състезание за сезона той изпълни отличен троен аксел и троен луц, но имаше проблем с комбинацията от троен флип - троен тулуп.

С втора оценка 85.57 точки е Иля Малинин (САЩ), а третата позиция заема Шун Сато (Япония) с 81.59 точки.

Италианците Ребека Джиларди и Филипо Амброзини спечелиха кратката програма при спортните двойки с 67.31 точки, следвани от Анастасия Смирнова/Данило Сияница (САЩ) с 63.01 и Анастасия Метелкина и Даниил Паркам (Грузия) с 62.59 точки.

Бронзовите медалисти от първенството на планетата Пайпър Джил и Пол Поарие от Канада са начело при танцовите дуети след ритмичния танц с 87.80 точки. Кейтлин Хауайек и Жан-Люк Бейкър (САЩ) са втори до момента с 80.93 точки, пред Кристина Карейра и Антони Пономаренко (САЩ) със 76.20 точки.

Днес е волната програма.

Испанската прокуратура не иска да пусне Дани Алвеш от ареста под гаранция
09:34, 07.02.2023
Реал Мадрид без Бензема, Куртоа и още ключови футболисти за Световното клубно първенство в Мароко
Чете се за: 01:32 мин.
Бившият ганайски национал Кристиан Атсу остава в неизвестност след земетресениято в Турция
08:14, 07.02.2023
Чете се за: 02:52 мин.
Кирил Милов: Мотивиран съм да продължава да се трудя и да показвам на какво съм способен
21:28, 06.02.2023
Чете се за: 01:17 мин.
Всички спортни събития в Турция ще бъдат отменени заради мощните земетресения
21:15, 06.02.2023 (обновена)
Чете се за: 02:45 мин.
Гимнастичките ни ще покажат на 18 февруари съчетанията си за новия сезон пред публика
20:16, 06.02.2023
Томова ще играе с вицешампионкa от "Ролан Гарос" в първия кръг на турнира в Линц
19:57, 06.02.2023
Беломъжев: Преди десет години на същото място спечелих титлата с една секунда, сега я загубих заради две
19:23, 06.02.2023