Манчестър Сити обърна Фулъм, Лампард започна с успех в Евертън

Гаурдиола Марез
18:50, 05.02.2022
Чете се за: 02:35 мин.

Лидерът във Висшата лига Манчестър Сити победи лидера в Чемпиъншип Фулъм с 4:1 в мач от 1/16-финалната фаза на Купата на Англия.

Още в 4-ата минута Фабио Карвальо откри резултата с удар в долния десен ъгъл на противниковата врата.

Шампионите изравниха резултата в следващата атака. Илкай Гюндоган бе точен с изстрел в долния ляв ъгъл. В 13-ата минута обратът беше факт. Джон Стоунс засече с глава центриране от ъглов удар на Кевин Де Бройне.

След почивката Риад Марез увеличи преднината на "гражданите". Той реализира дузпа за нарушение на Джо Брайън.

Само четири минути след като откри головата си сметка, алжирецът подпечата успеха на домакините с нов гол, за да оформи крайния резултат.

В последната минута на редовното време гол на Лиъм Делъп бе отменен заради засада.

Евертън отстрани Брентфорд от надпреварата със същия резултат. Новият мениджър на "карамелите" Франк Лампард започва ерата си в клуба с победа.

Йери Мина замени контузения Бен Годфри и именно колумбиецът откри резултата в 24-ата минута. Бранителят засече с глава центриране от корнер на Демарай Грей.

През втората част Алан изведе Ричарлисон сам срещу вратаря, а бразилецът не сгреши.

Айвън Тони бе повален в наказателното поле от Джордан Пикфорд. Нападателят реализира последвалата дузпа, за да намали изоставането на гостите.

Нов гол с глава за мърсисайдци, този път дело на Мейсън Холгейт, им върна преднината от две попадения.

Резервата Андрос Таунзенд оформи крайния резултат в първата минута на добавеното време.