Манчестър Сити пропусна да победи "карамелите" у дома

манчестър сити разби брайтън отново точка лидера арсенал висшата лига
19:04, 31.12.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Двубоят между Манчестър Сити и Евертън от 18-ия кръг на Висшата лига завърши при резултат 1:1. Ерлинг Холанд откри резултата, преди Демарай Грей да изравни.

Натискът на "гражданите" се отплати в 24-ата минута. Риад Марез нахлу в наказателното поле и подаде към Ерлинг Холанд, който стреля с едно докосване за 1:0.

В последната минута на редовното време Джон Стоунс засече с глава центриране от пряк свободен удар, но изстрелът му срещна дясната греда.

След почивката "карамелите" заиграха по-уверено в преден план и заслужено възобновиха равенството. Демарай Грей завърши пробива си с неспасяем удар от вътрешността на наказателното поле. Това бе единственият точен удар за възпитаниците на Франк Лампарт.

Манчестър Сити заема втората позиция в класирането с актив от 36 точки. Евертън се намира на 16-ото място с 15 пункта.