Маркъс Рашфорд осигури минимален успех на Манчестър Юнайтед над Уувърхемптън

манчестър юнайтед удължил договорите четирима футболисти 2024
16:24, 31.12.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Манчестър Юнайтед победи Уувърхемптън с минималното 1:0 в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Резервата Маркъс Рашфорд осигури успеха за 'червените дяволи".

През първото полувреме Жозе Са спаси изстрел на Алехандро Гарначо.

След почивката Рубен Невеш стреля от пряк свободен удар, но Дави Де Хеа отрази удара му.

Натискът на гостите се отплати в 76-ата минута. Появилият се от резервната скамейка Маркъс Рашфорд размени подаване с Бруно Фернандеш и стреля от вътрешността на наказателното поле, за да оформи крайния резултат. Англичанинът изпрати топката в противниковата врата повторно, но попадението му бе отменено след намесата на ВАР, заради игра с ръка в хода на нападението.

Маркъс Рашфорд е отбелязал пет победни гола като резерва, което е рекорд във Висшата лига. Той има 12 попадения като резерва за тима. Повече от него имат само Оле Гунар Солскяер (17) и Хавиер Ернандес (14).

В добавеното време Давид Де Хеа спаси изстрел на Раул Хименес, за да запази вратата си суха.

Манчестър Юнайтед се изкачи до 4-ата позиция в класирането с актив от 32 точки. Уувърхемптън заема 18-ото място в подреждането с 13 точки.