Манчестър Сити взе своето срещу Брентфорд след минимален домакински успех

Победния гол за състава на "гражданите" реализира норвежкият нападател Ерлинг Холанд

23:26, 20.02.2024
Чете се за: 01:40 мин.
манчестър сити взе своето брентфорд минимален домакински успех

Манчестър Сити се върна на второто място в подреждането на английската Висша лига, след като в отложена среща от 18-ия кръг надигра трудно у дома състава на Брентфорд.

"Гражданите" спечелиха с минималното 1:0, а в герой за тях се превърна нападателят Ерлинг Холанд, реализирал единствения гол в мача.

В 71-ата минута норвежецът получи топката в близост до центъра на терена и за негов късмет играч на "пчеличките" се подхлъзна, което позволи на голмайстора на практика да се окаже сам срещу противниковия вратар и с премерен удар да го преодолее, носейки трите точки на своя тим.

До края момчетата на Пеп Гуардиола можеха да стигнат и до второ попадение, като Холанд дори беше точен за втори път десетина минути преди края на редовното време след асистенция на Кайл Уокър, но впоследствие се оказа, че англичанинът е бил в положение на засада.

В крайна сметка тази ситуация не повлия на изхода от двубоя, който беляза завръщането на домакините на победния път в първенството след равенството 1:1 срещу Челси през уикенда.

По този начин Манчестър Сити събра 56 точки, с които се изкачи до втората позиция в класирането непосредствено зад лидера Ливърпул, който има 57 пункта. В същото време Брентфорд е на 14-ото място с 25 точки.

Анди Мъри се добра до първи успех през годината, Монфис и Гаске също преминаха първия кръг в Доха
Съдът промени мярката на прокурорския син от Перник на "парична гаранция"