Успех за "старата госпожа" на "Сан Сиро"

23:42, 22.10.2023
Чете се за: 01:35 мин.
Мануел Локатели Ювентус

Ювентус победи Милан с минималното 1:0 в мач от 9-ия кръг на Серия А. Мануел Локатели отбеляза победния гол.

През първото полувреме на стадион "Сан Сиро" в Милано Оливие Жиру отправи първия точен изстрел, който Войчех Шчесни изби в ъглов удар.

В края на първата част Малик Тиау остави домакините с човек по-малко на терена, след като получи директен червен картон за нарушение срещу Мейзе Кен.

След почивката "старата госпожа" поведе в резултата. Мануел Локатели отправи изстрел извън наказателното поле. Топката се отби от крака на Раде Крунич, преди да попадне във вратата на Антонио Миранте.

До края на двубоя Душан Влахович и Андреа Камбиазо имаха добри шансове да удвоят аванса на "бианконерите", но Антонио Миранте отрази шутовете им.

Милан остава на втората позиция в класирането с актив от 21 пункта. Ювентус е трети в подреждането с точка по-малко.

Барселона записа минимална победа над Атлетик Билбао с дебютен гол на 17-годишен юноша
Иван Дончев се класира 26-и в спринта на 500 метра на Световната купа по шорттрек