Мъри преодоля Зверев за място на четвъртфиналите в Доха

23:38, 22.02.2023
анди мъри обърна кокинакис дългия мач кариерата

Бившият №1 в света Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите АТР 250 в Доха, Катар, след като надигра в три сета германеца Александър Зверев.

Мъри се наложи със 7:6 (5), 2:6, 7:5 за малко над три часа игра и по този начин записа четвъртия си успех в общо пет двубоя срещу Зверев.

В първия сет Зверев на два пъти повеждаше с пробив, но и в двата случая британецът стигаше до изравняването, а в тайбрека именно Мъри излезе победител след 7:5 точки в своя полза.

Втората част обаче се разви изцяло по вкуса на германеца, който реализира два пробива по пътя си към успеха с 6:2, който донесе и равенство в сетовете.

В решителния трети сет пък пробивите отсъстваха до 5:5, когато Мъри нанесе решителен удар, взимайки подаването на своя съперник, а след това на свой сервис сложи точка на спора след 7:5 в геймовете.

Така, на четвъртфиналите британецът ще се изправи срещу французина Александър Мюлер, който елиминира представителя на Нидерландия Ботик ван де Зандсхулп след успех с 6:2, 6:4.

Манчестър Сити и РБ Лайпциг не се победиха в първия сблъсък от осминафиналите в Шампионската лига