10:07, 16.03.2021
Чете се за: 00:46 мин.
Волейбол
марица отнесе берое първенството

Шампионките на България продължават със своята безгрешна серия в родното волейболно първенство, като този път в тяхна жертва се превърна състава на Берое с 3-0 гейма (25:19, 25:20, 25:9) за малко над час игра.

Така маринчанки записаха 12-та последователна победа през този сезон, като продължават да имат само един загубен гейм през кампанията. Волейболистките на Лазар Лазаров напълно очаквано водят в подреждането, докато Берое са 5-ти с баланс от 6 успеха и 7 поражения.

В началото на срещата "зелените" оказваха сериозна съпротива, което доведе хубави, дълги разигравания, които момичетата на треньора Лазар Лазаров в повечето случаи печелеха. Те постепенно осъществиха контрол върху резултата и взеха първия гейм с 25:19.

Втория гейм започна много силно за тима на Берое, който дори отвори разлика от пет точки при 9:4. Постепенно "жълто-сините" стопиха изоставането си и с два поредни аса на Виктория Коева излязоха напред с 14:13. Геймът продължи равностойно до 19:19, но тогава серия от успешни сервиси на Александра Миланова доведе до 24:19 в полза на Марица. Успешна акция на Златина Друмева и пловдивчанки поведоха с 2-0 след 25:20.

В третия гейм интригата отсъстваше, като домакините рано-рано си осигуриха комфортен аванс и в край на сметка затвориха срещата след 25:9.

Най-полезна за победителките стана Александра Миланова с 19 точки, включително и пет аса, а Виктория Колева добави 10 пункта.

Трус в Хърватия: Наставникът на Динамо влиза в затвора
КАС забрани на Русия да замени химна си с "Катюша"