Марица Пловдив приема италианките от Скандичи в мач от волейболната Шампионската лига

Шампионът на България се готви за първия си мач за годината

ЖВК Марица Пловдив
Снимка: Startphoto.bg
18:12, 09.01.2024
Чете се за: 02:55 мин.

Шампионът на България Марица (Пловдив) ще изиграе първия си официален мач за 2024-та година. Маричанки приемат италианския Савино Дел Бене (Скандичи) в среща от петия кръг в груповата фаза на Шампионската лига. Двубоят започва в зала Колодрума на 10 януари (сряда), от 19:00 часа б.в.

Жълто-сините са в група В на Шампионската лига с Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул), италианския Савино Дел Бене (Скандичи) и полския Вашаш Обуда (Будапеща).

За Марица това ще първи мач за годината, а Скандичи победи на 6 януари в среща от италианския елит УЯБА (Бусто Арсицио) с 3:1 гейма. Отборът е трети с 38 точки в първенството.

Марица игра последно в първенството в края на ноември срещу Хектор (София) и победи с 3:0 гейма. Маричанки са първи в първенството без загуба. Иначе последният официален мач на Марица беше на 15 декември – полуфиналът за Купата на България срещу Славия (София) като гост, който беше спечелен с 3:0 гейма. Тимът се класира за 13-ия си финал в турнира, който ще бъде на 27 януари в София срещу ЦСКА (София).

В отбора играят едни от големите звезди на волейбола. Тимът разполага със звезди като китайката Тинг Жу, сръбкинята Майа Огненович, американката Хейли Уошингтън, бразилката Ана Каролина Да Силва, белгийката Брит Ерботс, италианката Екатерина Антропова и други.

В първия мач между двата тима Скандичи победи в Италия с 3:0 гейма.

В последните си мачове от групата Марица загуби като гост на турския гранд Еджзаджъбашъ, а Скандичи победи Вашаш.

В другия мач от групата също на 10 януари, но от 20:00 б.в. Вашаш е домакин на Еджзаджъбашъ.

В класирането Скандичи е лидер с 12 точки, Еджзаджъбашъ е втори с 9 точки, Марица е на третото място с 2 точки, а Вашаш е на последната позиция с една точка.

Италианките за първи път гостуват в Пловдив. Марица играе за пети път в групите на Шампионската лига срещу турски тим. Двубоят ще бъде под №63 за Марица в европейските клубни турнири.

След репортаж на БНТ: НАП ще облекчи изискванията към превозвачите на храни
Пламен Колев и Рада Колева триумфираха с титлите на сингъл на Държавното първенство по тенис до 14 г.