Българската актриса Мария Бакалова поиска опровержение от британското издание "Гардиън" по повод интервю, което е дала за ролята си на Ивана Тръмп в новия филм за Доналд Тръмп - "Стажантът".
Изданието публикува интервюто в сайта си със следното заглавие: "Мария Бакалова: Тръмп е един от най-злите хора на нашия век", като материалът беше препечатан от множество медии. Оказва се обаче, че думите на актрисата не са по адрес на кандидата за Белия дом, а за някогашния му адвокат Рой Кон - основен персонаж във филма "Стажантът".
От екипа на Мария Бакалова посочват, че оригиналното заглавие е "плод на въображението на журналиста". Предоставили са аудиозапис от интервюто в редакцията на "Гардиън", а точният цитат гласи:
"Във филма Тръмп (в ролята - тупираният Себастиан Стан) е амбициозен, но и леко неловък, тъй като все още е в сянката на своя баща. Впоследствие е напътстван от подлия адвокат Рой Кон (изигран прекрасно от звездата от "Наследници" Джереми Стронг), когото Бакалова описва като "един от най-злите хора на нашия век".
След изпратената позиция "Гардиън" промени заглавието: "Хората са сложни: Мария Бакалова за Доналд Тръмп и ролята ѝ на Ивана в "Стажантът".
Лентата тръгва по кината от петък, 18 октомври.
БЛС иска 10% ръст на цените на клиничните пътеки и изписване на лекарства за 6 месеца
След 30 години: Единствената опера на Енио Мориконе със световна премиера в Неапол (СНИМКИ)
Жители на Смолян излязоха на протест срещу решение за изграждане на фотоволтаична централа
Когато тишината проговори: С подкрепата на „Българската Коледа“ 4-годишният Натаниел прави първите си крачки към речта