Марко Одермат с 9 от 9 в гигантския слалом през кампанията след нов триумф в Аспен

08:20, 03.03.2024
марко одермат супер кампанията нов триумф аспен

Швейцарецът Марко Одермат продължи с доминацията си в гигантския слалом от началото на сезона в Световната купа по ски-алпийски дисциплини, след като спечели втория пореден старт в Аспен, САЩ.

За 26-годишния алпиец, който вече си гарантира големия Кристален глобус за трета поредна година, това беше девети успех в същия брой надпревари в тази дисциплина през кампанията.

По този начин Одермат е на само две победи от това да изравни рекорд на легендарния швед Ингемар Стенмарк, който е единственият скиор в историята, който в един сезон от Световната купа съумява да спечели всички състезания в дадена дисциплина.

В съботния ден в Аспен гигантския слалом не започна по план за швейцарската звезда, който в първия манш остана трети зад норвежеца Александър Стийн Олсен и сънародника си Люик Меяр.

При вторите спускания обаче Марко Одермат заличи напълно своя пасив и в крайна сметка даде най-доброто общо време от 2:03.20 минути. На финала той изпревари с 0.34 секунди другият швейцарец Меяр, а подиумът допълни Тимон Хауган от Норвегия.

Лидерът след първото каране Александър Стийн Олсен пък допусна грешка, която го срина до 17-ото място в подреждането.

Световната купа продължава в неделя с още един старт в Аспен в дисциплината слалом с участието на българина Алберт Попов. Не пропускайте двата манша на надпреварата тази вечер от 17:50 ч. и 20:50 ч. НА ЖИВО по БНТ 3 и на bntsport.bg!