Марсилия обърна Анже и гледа смело към Шампионската лига през следващия сезон

09:00, 15.05.2023
Чете се за: 01:47 мин.

Олимпик Марсилия направи решителна крачка към участие в Шампионската лига през следващия сезона, след като надигра с 3:1 като домакин състава на Анже в среща от 35-ия кръг на френската Лига 1.

На Стад Велодром край Лазурния бряг двубоят започна трудно за домакините, които се оказаха догонващи в 28-ата минута, когато Абдала Сима даде аванс на Анже.

Отговорът на марсилци не закъсня и само шест минути по-късно Алексис Санчес възстанови равенството, възползвайки се от асистенция на Джонатан Клаус.

След почивката момчетата на Игор Тудор стигнаха и до пълния обрат, като Димитри Пайе беше точен за 2:1 скоро след подновяването на играта, а в 77-ата минута Жордан Верету оформи крайния резултат от дузпа.

С успеха Олимпик Марсилия събра 73 точки на 3-ата позиция в подреждането и има преднина от 8 пункта пред следващия Монако при оставащи само три кръга до края на сезона.

Отборът на Анже пък остава твърдо на последното 20-о място с едва 14 точки и през следващия сезон със сигурност ще играе в Лига 2.

От нашите пратеници: Безпрецедентен втори тур на изборите в Турция изглежда почти сигурен
Първата част от българската делегация отпътува вчера вечерта за европейското по художествена гимнастика в Баку