"Сметките са непосилни за хората. Нашето предложение е цялата сума на битовите сметки над 150 лева да бъде поета от държавата", заяви в "Денят започва в неделя" Мая Манолова.
Тя призова за ревизия на "Топлофикация София" относно изравнителните сметки, както и за проверка на всички топлофикации в страната.
По думите ѝ до 14 септември не се дължат лихви върху плащанията по изравнителните сметки.
"Трябва да се предприемат стъпки към одържавяването на столичната "Топлофикация", което ще гарантира, че няма да има партийни назначения", каза още Мая Манолова.
Според нея трябва да има намаляване на цената на дизела и бензина до 2,50 лева. Мая Манолова смята, че това е нормалната цена, като всичко отгоре е спекулативна печалба за частна фирма.
Вижте целия разговор във видеото.
Гледайте повече теми от "Денят започва в неделя"
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
От президентството са изпратили писмо до МС за документите за освобождаването на главния секретар на МВР
Евродепутатът Андрей Новаков коментира темата със смяната на областните управители
Любомир Каримански: Парламент с изчерпано доверие не бива да избира подуправител на БНБ
4 години война в Украйна: Киев почете жертвите, Москва заговори за ядрен сблъсък
Показаха за първи път бункера, където Зеленски и кабинетът заседават в първите години от войната с Русия