ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Мъжът, заплашил с убийство Ива Митева, остава в ареста

Чете се за: 03:12 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Софийският градски съд върна обратно в ареста мъжа, заплашил с убийство председателя на Народното събрание Ива Митева. Върна го, защото когато властите го потърсили на адреса, на който трябва да излежава мярката си домашен арест, 26-годишният Любомир Яков пак бил изчезнал. Така се наложи да го арестуват за втори път - пак в компютърен клуб в Стара Загора.

      Ден след като Софийският районен съд пусна под домашен арест Любомир Яков, правим опит да го открием на посочения адрес в село Красново.

      26-годишният мъж пристигна в съда под конвой. Яков запази мълчание, като опита да скрие лицето си от камерите.

      В залата обвиняемият разказа, че съжалява и в действията му не е имало умисъл, но мотивът за заплахата така и не стана ясен. Според версията на Любомир, след като бил освободен от следствения арест, тръгнал на стоп към Красново, защото нямал пари за обществен транспорт. Стигнал до Пловдив, където след 6 часа чакане, срещнал познат, който го закарал в Стара Загора. Върнал се в интернет клуба, за да пише за помощ на сестра си и брат си, тъй като не притежава телефон.

      "Той направи опит да се укрие от органите на досъдебното производство. Открит е от служители на ГДБОП в компютърен клуб, където би могъл да направи отново опит да осъществи деяние чрез техническо средство", коментира прокурор Теодора Златева.

      Адвокатът на Яков призна, че не е имал връзка с клиента си заради липсата на мобилен телефон, но пък той го уверил, че ще отпътува за дома на баба си. Според защитата това, че младият мъж пътува безцелно, не е укоримо поведение.

      "Той разполагаше с една сума от 13 лева. С тази сума не е могъл да пътува с обществен транспорт и вероятно е пътувал на автостоп. Според мен той е имал обективни причини. Не се е отклонил", каза Боримир Цанов, адвокат на обвиняемия.

      В Красново разказват, че не са виждали Любомир отдавна.

      В съдебната зала стана ясно още, че освен без пари и телефон, обвиняемият пътувал из страната и без документи за самоличност.

      Как си обяснявате, че така свободно се е движил?

      "Не мога да ви кажа, той е освободен в съдебно заседание. Би трябвало да изпълнява мярката там където е определил първоинстанционният съд", каза прокурор Теодора Златева.

      Решението на Софийският градски съд е окончателно.

      Снимки: Десислава Кулелиева, БНТ

      Свързани статии:

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?