Медицински специалисти се събраха на протест пред министерството на здравеопазването с искане за по-достойно заплащане и подобряване на условията за работа. Организатор е синдикатът на медицинските сестри.
Протестиращите настояват за стартова заплата от 1300 лева, което е колкото две минимални възнаграждения в момента.
Сред исканията им са и увеличение на ставката за нощен труд, промени в правилата за отпуските и купони за храна.
Малко преди 12 часа представители на протестиращите влязоха на среща с ръководството на МЗ.

Гълъб Донев: Това е бюджетът, който довършва политики от предходните управления
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)