От 1 април медико и спа-центровете отварят врати при намален капацитет от 30% и при строго спазване на противоепидемичните мерки, които сме разписали още при първия локдаун, за това кои части в спа-центровете трябва да работят и кои не.
Това съобщи в "Денят започва" Сийка Кацарова - председател на Българския съюз по балнеология и спа туризъм.
"Категорично е мнението, че парните бани са развъдник на микроби и бактерии и ще бъдат затворени", веднага даде пример тя.
Кацарова подчерта, че браншът е отговорен и солидарен с лекарите, които са част от медико и спа-центровете.
Тепърва ще се изчисляват загубите от затварянето, а те са големи. Това време е използвано за дезинфекция и ремонтни дейности, продължи тя.
"Забавяне на отварянето при нас щеше да доведе до невъзможността да се запазят хората, защото специалистите, които работят в медико и спа-центровете, са кадри произведени от университетите и са тясно специализирани", подчерта Кацарова.
Какво още каза председателят на Българския съюз по балнеология и спа туризъм вижте във видеото
Гледайте повече от "Денят започва"
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"