МФК Спартак започна със загуба в Шампионската лига по плажен футбол

мфк спартак започна загуба шампионската лига плажен футбол
09:32, 13.06.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Шампионът на България по плажен футбол МФК Спартак загуби от гръцкия Наполи Патрон с 4:5 на старта на групите на Шампионската лига в Назаре, Португалия.

Варненци се противопоставиха максимално на своя съперник в един много равностоен двубой, но в крайна сметка гърците стигнаха до успеха с попадение две минути преди края на срещата.

Футболистите на Наполи поведоха с 2:0 до средата на втората третина, но Спартак изравних чрез попадения на Мариян Мачиука-Мачи и Станислав Джамбазов.

В последната част от срещата гърците отново повеждаха на два пъти, но и в двата случая Мачи връщаше надеждите на българския тим, оформяйки своя хеттрик.

За съжаление обаче попадение на Хосе в заключителните мигове от срещата осигури крайния успех на Наполи Патрон.

В днешния ден играчите на МФК Спартак се изправят срещу израелския Фалфала в 16.15 часа българско време, а в сряда (14 юни) е третият им мач срещу английския Остров Уайт от 14,45 ч. Напред продължават първите три отбора от групата.

Съставът на Спартак: Станислав Иванов, Матеус Миранда, Паулиньо, Станислав Джамбазов, Павел Адамов, Георги Димитров, Калоян Цветков, Мариан Мачиука, Андрей Негара, Тодор Вълканов, Иван Мартинов

Арх. Здравко Здравков: Направихме много, за да не се претоварва столицата с бъдещото застрояване