Водното съоръжение се намира едва на 500 метра от първите къщи в града и се е запълнил изключително бързо в следствие на бурните дъждове през последните дни.
Язовирът е общинска собственост. Местната власт е създала бърза организация, за да не допусне наводнение. Опасност за населението няма. Не съществува и риск от преливане на язовира и скъсване на дигата му.
На място пристигна министър Емил Димитров и областният управител Гергана Димитрова, както и народният представител Халил Летифов.
Водолази ще се опитат да стигнат до останалия под вода спирателен кран днес и да го отворят.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина