Милан отбеляза четири гола за едно полувреме при победата над новака Венеция

Първа победа за росонерите през сезона.

Кристиан Пулишич Милан
09:12, 15.09.2024

С четири гола в рамките на първите 29 минути Милан постигна категорична домакинска победа над Венеция с 4:0 в среща от четвъртия кръг на футболното първенство на Италия.

Тимът, който имаше разочароващо начало на сезона с две равенства и загуба, този път показа впечатляващо представяне и си осигури първа победа през кампанията.

Тео Ернандес даде преднина на Милан само две минути след началото с удар от малък ъгъл, който се отклони от краката на вратаря на Венеция Йесе Йоронен и влезе в мрежата.

Домакините удвоиха преднината си 14 минути по-късно, след като точен беше Юсуф Фофана.

Две дузпи, първо на Кристиан Пулишич в 25-ата минута и след това от Тами Ейбрахам четири минути по-късно, решиха изцяло мача за Милан срещу новаците в елита.

Венеция беше на път да върне едно попадение в края на мача, което обаче беше отменено след преглед на системата ВАР за нарушение на Ханс Николуси Кавилия срещу Рубен Лофтъс-Чийк, което доведе до втори жълт картон и неговото изгонване от двубоя.

Карлос Насар пред БНТ: Тук съм заради хората, които ме подкрепят (ВИДЕО)
Корнелия Нинова: Съжалявам, че номинирах Румен Радев за президент