Милена Тодорова с осмо място в последния спринт за сезона в Йостерсунд

15:26, 19.03.2021
Чете се за: 00:33 мин.
Биатлон
милена тодорова осмо последния спринт сезона йостерсунд

Спринтът на 7.5 км. при дамите откри програмата от последния кръг за Световната купа по биатлон, който се провежда.

Отлично представяне за Милена Тодорова в днешното състезание. Биатлонистката от Троян беше безпогрешна на стрелбището и с добро ски бягане завърши на 8-ма позиция в крайното класиране с изоставане от +22,3 секунди от победителката.

Българката ще има отлични изходни позиции за съботното преследване, а има и огромни шансове да се класира за последния масов старт за сезона. Това е и най-добрият резултат в кариерата на Милена Тодорова до този момент.

Още две наши състезателки участваха в спринта. Мария Здравкова сгреши веднъж и финишира 73-та, а Даниела Кадева е 76-та с две наказателни обиколки.

Тирил Екхоф продължава победната си серия и през днешния ден. Норвежката сбърка един път и изпревари Доротея Вийрер (Италия), която мина без грешка през стрелбището. На трето място се класира Ингрид Тандреволд, също без наказателни обиколки.

По-късно през деня ще се проведе и спринта на 10км. при мъжете.