Милена Тодорова завърши сезона с 15-то място в Йостерсунд

10:10, 22.03.2021
Чете се за: 00:36 мин.
Зимни

Най-добрата българска биатлонистка завърши на 15-то място в масовия старт на 12,5 километра в шведския зимен център Йостерсунд и записа най-доброто си класиране в тази дисциплина в своята кариера.

С тази надпреварата бе сложен и край на сезона в Световната купа по биатлон при жените, а победителка стана норвежката Ингрид Тандреволд. Тя свали 15 от 20 мишени, но въпреки това пресече финала първа, за да запише първа индивидуална победа за Световната купа.

Втора на остана Динара Алимбекова от Беларус, която направи 6 пропуска, а последна на почетната стълбичка се качи германката Франциска Пройс, също с 6 неточни изстрела.

23-годишната Милена Тодорова пък изостана на 1:12.0 минути от победителката, сваляйки 14 от 20 мишени.

Победата на Тандреволд и бе достатъчна, за да си осигури Малката световна купа в дисциплината със 186 точки, пред Пройс със 183 и французойката Жулиа Симон със 181.

Големия кристален глобус пък отиде за първи път в кариерата у норвежката Тирил Екхоф, която приключи с 1152 точки, пред сънародничката си Марте Олсбу Ройзеланд с 963 точки и Франциска Пройс с 840.