Мими Христова и Миглена Селишка не успяха да извоюват квоти за България за Париж 2024

За игрите в Париж квоти за страната ни при жените взеха Биляна Дудова (62) и Юлияна Янева (76).

мими христова миглена селишка успяха извоюват квоти българия париж 2024
21:10, 11.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Борба

България остава с две представителки при жените за Олимпийските игри в Париж, след като и двете ни състезателки днес не успяха да стигнат до квотите.

Мими Христова падна от световната шампионка от 2019 г. Линда Мораис (Канада) с 4:14 в битка за бронза при 68-килограмовите.

Миглена Селишка не успя срещу най-титулуваната състезателка в категорията до 50 кг - Мария Стадник. Украинката с азерски паспорт се наложи с 10:0 за 2:18 мин. Стадник е носителка на четири олимпийски медала и се бори да си осигури участие на пета олимпиада, от която я дели само една победа.

Така за игрите в Париж квоти за страната ни спечелиха Биляна Дудова (62) и Юлияна Янева (76), а в класическия стил - Семен Новиков (87) и Айк Мнацаканян (77).

Антон Коджабашев: Федерацията е на червено, нямаме една стотинка
Болоня победи разочароващ Наполи и е на крачка да се класира за Шампионската лига за втори път в историята си