Минимален успех за Барселона в гостуването на Реал Сосиедад

барселона върна четвъртото разгром валенсия
08:14, 22.04.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Барселона победи Реал Сосиедад с 1:0 в мач от 33-ия кръг на Ла Лига. Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза победното попадение.

В 11-ата минута Усман Дембеле бе непокрит в наказателното поле, но стреля в лявата греда. Атаката на каталунците продължи и при последвалото центриране Феран Торес подаде с глава към Пиер-Емерик Обамеянг. Нападателят изпрати топката в противниковата врата с удар с глава от непосредствена близост. Това бе единственият точен удар в срещата за гостите на стадион "Реале Арена".

Домакините бяха далеч по-активния отбор през втората част. Възпитаниците на Иманол Алгуасил владееха топката повече от своите опоненти. Това осигури опасни ситуации пред вратата на Марк-Андре тер Щеген. Александър Сьорлот имаше добра възможност да изравни, но стражът спаси удара му, за да запази мрежата си суха и да допринесе за победата на тима си.

Барселона се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 63 точки. Реал Сосиедад заема 6-ото място в подреждането с 55 пункта.