Министърът на туризма Николина Ангелкова отново апелира да се преустановят пътуванията, с цел туризъм предвид ситуацията у нас и по света с COVID-19.
Тя съобщи, че е издала заповед от днес до 13 април да се преустановят всички действия по Закона за туризма, основно вътрешен туризъм, изходящ туризъм с цел екскурзии, както входящ туризъм и допълнителните дейности, свързани с това.
483 български граждани в момента са на екскурзия в чужбина, каза още министърът на туризма.
Все още резервациите у нас за юли и август не се отказват.
"Ние не може в момента да прогнозираме дали ще имаме летен туристически сезон. Разбира се, всички се надяваме на това, но при създалата се ситуация и тази динамика, не можем да кажем", каза Ангелкова.
По думите и целият туристически сектор в момента е блокиран.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите