Мирела Демирева е атлет номер 1 на България за 2021 година

мирела демирева класира финала високия скок
10:40, 03.12.2021
Чете се за: 03:17 мин.

Мирела Демирева беше избрана за атлет номер 1 на България за 2021 година. Състезателката във високия скок спечели анкетата, проведена от списание „Атлетика“.

Мирела Демирева победи с убедителна преднина от 213 точки пред завършилата на второ място в допитването Габриела Петрова със 154 точки. На трето място останаха двама национални състезатели с по 147 точки – Борис Линков (скок дължина) и Тихомир Иванов (скок височина).

Ивет Лалова-Колио остана на 5-ата позиция със 135 пункта.

В допитването са участвали 24 атлетически експерти, като под внимание е взет и вотът на феновете на списание „Атлетика“.

32-годишната Мирела Демирева, единствена от българските атлети, достигна до финал на олимпийските игри в Токио като регистрира личен рекорд за годината в квалификациите с 1.95 метра.

Софиянката, която учи, живее и тренира в Холандия, записа и още няколко престижни класирания през 2021 г. Тя бе втора на европейското отборно първенство втора лига пред родна публика в Стара Загора, регистрира две четвърти места на турнирите от „Континенталния тур“ в Турку и Берлин, а на участието си в турнира от „Диамантената лига“ в Лозана е шеста в класирането.