Молде и Ференцварош не се победиха в мач с шест гола

Норвежкият и унгарският шампион направиха страхотен мач, завършвайки 3:3

молде ференцварош победиха мач шест гола
10:11, 24.09.2020
Чете се за: 00:51 мин.

В първи мач от финалния плейоф за Шампионска лига двата тима не излъчиха победител и завършиха наравно 3:3.

Срещата започна ударно за гостите, които поведоха още в 7-та минута след гол на Франк Боли, който вкара от близо след центриране от фланга.

При този резултат завърши и първото полувреме.

Втората част започна по същия начин както първата - с гол за унгарския шампион.

В 53-тата минута асистиралият за първия гол Андре Ботка постави топката на главата на Мирто Узуни, който с красив гол направи резултата 2:0.

След това обаче в рамките на тридесет минути Молде успя, да стигне до обрат.

Само две минути след втория гол за Ференцварош норвежците намалиха изоставането си.

След центриране от корнер Леке Джеймс стреля с глава и след неубедителна намеса от вратаря на гостите топката влетя в мрежата.

Десет минути по-късно в 65-тата минута резултатът бе изравнен след добра многоходова комбинация, при която Магнус Волф отбеляза с прецизен удар.

В 83-та минута пълният обрат в полза на домакините стана факт след ново статично положение.

Топката бе центрирана в наказателното поле, където Мартин Елингсен игра с глава и за трети път преодоля вратаря на унгарците Дибуш.

В крайна сметка отборът на Серхий Ребров стигна до равенството чрез гол от дузпа на Игор Харатин, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.

Така мачът в Норвегия завърши при зрелищното 3:3, а реваншът след седмица остава непредвидим.

Борисов: България най-бързо реагира на заплахата от COVID пандемията