Монтана 2003 надви Рилски спортист в среща от баскетболното първенство при дамите

Снимка: БК Монтана 2003
19:54, 09.03.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Отборът на Монтана 2003 надигра носителя на Купата на България за 2024 година Рилски спортист със 79:60 (20:12, 28:11, 20:18, 11:19) като домакин в зала "Младост" в Монтана в двубой от седмия кръг на Първата четворка в първенството на България по баскетбол за жени.

Успехът бе трети пореден и общо четвърти за състава от Северозападна България в тази фаза на шампионата, с което момичетата на Преслав Пешев се изравниха по показатели с Рилецо, като и двата тима са с баланс 4-3 в борбата за второто място.

Срещата започна с размяна на кошове, но впоследствие домакините взеха инициативата и след десет минути игра водеха с 20:12, а до почивката продължиха да наказват грешките на своя съперник, за да се оттеглят със солиден аванс при 48:23 след 20 точки на Тери Батъл.

През второто полувреме играта бе много по-равностойна след паузата, но Монтана 2003 поддържаше комфортния си аванс и преди последната четвърт бе напред с 68:41, а до края състезателките на Маргарита Маринкова съумяха единствено да направят загубата си малко по-почетна.

Над всички за домакините беше американката Батъл с "дабъл-дабъл" - 27 точки и 12 борби, а "дабъл-дабъл" оформи и Тея Робинсън - 15 точки и 11 асистенции.

За отбора на Рилски спортист Деница Манолова се отчете със 17 пункта, а с 13 завърши Тия Чеймбърс.