Монтана 2003 победи категорично Академик Пловдив в женското баскетболно първенство

монтана 2003 победи категорично академик пловдив женското баскетболно първенство
17:59, 06.01.2024

Вицешампионът Монтана 2003 надигра Академик Пловдив с 99:61 (28:11, 28:14, 28:20, 15:16) като домакин в двубой от 12-ия кръг на женското баскетболно първенство на България.

Баскетболистките на Преслав Пешев имаха превъзходство през целия мач, като взеха аванс от 17 точки още след първите 10 минути игра, а на почивката резултатът бе 56:25 в тяхна полза. Домакините продължиха да увеличават преднината си и през второто полувреме, а най-голямата разлика в срещата достигна 43 точки.

Монтана 2003 доминираше в подкошието, печелейки 70 борби срещу 36 за противника, а огромна разлика имаше и при асистенциите (33-6) и откраднатите топки (11-4). Гостите направиха почти двойно повече грешки (22-12).

Преслава Колева завърши с „дабъл-дабъл“ от 30 точки и 16 борби за победителките, а по 18 точки вкараха Борислава Денчева и Ванина Василева, докато за пловдивския тим Ралица Кенарева завърши с 35 пункта, 5 борби и 3 асистенции.

В подреждането Монтана 2003 заема второто място с баланс 10-2, докато пловдивчанки се намират на предпоследната 7-а позиция с актив от 2 успеха и 10 загуби.

Юлиан Попов: Справедливата трансформация на въглища, петрол и природен газ означава отказ от тях