Монтана 2003 сложи край на победната серия на Берое във втората фаза на баскетболния шампионат при жените

монтана 2003 сложи победната серия берое втората фаза баскетболния шампионат жените
22:25, 02.03.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Отборът на Монтана 2003 надви състава на Берое Стара Загора със 72:60 (23:22, 21:18, 19:6, 9:14) като домакин в зала "Младост" в двубой от шестия кръг на Първата четворка в първенството на България по баскетбол за жени.

Успехът за момичетата на Преслав Пешев сложи точка на серията на старозагорки от пет поредни победи в тази фаза на шампионата, но въпреки това "зелените" остават лидери в класирането с баланс 5-1, докато монтанчанки са трети с показатели 3-3.

Двата състава изиграха равностойна първа четвърт, но през втората домакините постепенно овладяха инициативата и се оттеглиха на почивката с преднина от 44:40.

Последва много слаба трета част за Берое, чийто състезателки отбелязаха само 6 точки за 10 минути игра срещу 19 за своя съперник и така Монтана влезе в последния период с аванс от 63:46, а в заключителните десет минути "сините" контролираха събитията на паркета, за да се поздравят с крайния успех.

За победителите Тая Робинсън се отличи с 30 точки, а Янина Тодорова допринесе с "дабъл-дабъл" - 18 точки и 11 борби. Най-резултатна за Берое пък беше Николина Зубач с 14 точки и 7 борби.