Монтана обърна драматично Хебър и изравни серията

12:44, 07.04.2021
Чете се за: 00:44 мин.
Волейбол
монтана обърна драматично хебър изравни серията

Волейболистите на Даниел Пеев надиграха с 3:2 гейма (23:25, 25:23, 14:25, 25:18, 15:13) победителят от редовния сезон Хебър (Пазарджик) в зала "Младост" в Монтана.

По този начин монтанчани изравниха серията и при 1:1 победи, трети решителен мач ще определи кой ще бъде вторият финалист във Волейболната Суперлига.

Домакините от Монтана започнаха по-силно мача и поведоха от самото начало, но в край на сметка допсунаха обрат и загубиха първата част след 25:23 в полза на Хебър.

Втория гейм също протече равностойно, като Монтана показа повече стабилност в решителните моменти и след 25:23 изравни резултата в геймовете.

Тимът от Пазарджик отново излезе напред, след като изигра безупречен трети гейм, в който поведе от самото начало и до края само увеличаваха аванса и, за да затворят гейма след 25:14.

В четвъртата част играта вървеше равностойно до 10:10, след което Монтана наложи волята си и след 25:18 вкара мача в тайбрек.

В решителната част Хебър стартира ударно и поведе с 6:0 точки, но домакините намериха своя път обратно в срещата и след 15:13 точки напълно заслужено стигнаха до крайния успех.

Най-резултатен за победителите стана Максим Сапожков с 25 точки, между които и 7 директни точки от начален удар. Капитанът на отбора Радослав Попов пък добави още 17.

За гостите звездата Брадли Гънтър завърши с 24 пункта.