Монтана победи Дея Спорт в петгеймова битка

монтана изкачи третата позиция волейболния шампионат успех сливнишки герой сливница
Снимка: НВЛ
21:56, 23.10.2022

Монтана победи Дея Спорт Бургас с 3:2 гейма (22:25, 25:22, 12:25, 26:24, 15:13) в мач от втория кръг на волейболното елитно първенството.

Гостите поведоха в резултата в зала "Младост" след обрат в първия гейм. Домакините възобновиха равенството във втората част след силен финален спринт.

Бургазлии си върнаха аванса в двубоя след доминация в третия гейм. Домакините отново успяха да изравнят, за да изпратят мача в тайбрек. Там равенството се запази до резултат 11:11, но домакините извадиха по-здрави нерви, за да се поздравят с победата.

За най-полезен играч в мача бе избран резервата Любослав Симеонов. Най-резултатен бе Николай Учиков с 26 точки.

Монтана заема втората позиция в класирането с актив от две победи. Дея Спорт се намира на 4-ото място в подреждането с 1 успех и 1 загуба.