Монтана сложи край на ужасяващата серия срещу Славия

12:53, 04.10.2020
Чете се за: 00:37 мин.
монтана сложи ужасяващата серия славия

Тимът на Никола Спасов прекъсна серията си от десет поредни поражения срещу "белите" след като спечели с 2:1 у дома в среща от осмия кръг в шампионата.

Домакините излязоха напред в резултата още в 11-та минута чрез Тони Тасев, който оползотвори подаване на Николай Минков.

Гостите понесоха нов тежък удар в 22-та минута, когато Филип Кръстев получи контузия и се наложи да бъде заменен.

Само минута по-късно обаче, тъкмо появилия се на теренa, Георги Вълчев получи пас от Калоян Кръстев и възстанови паритета в двубоя.

В 29-та минута Монтана отново поведе след хубава атака, при която Тони Тасев подаде на Билал Бари и последния реализира.

След почивката столичани потърсиха втори гол, но усилията на Андреа Христов и Калоян Кръстев не се увенчаха с успех.

Домакините също имаха своите шансове да стигнат до трето попадения, но пропуски направиха Тони Тасев и Радослав Кирилов.

До края на срещата положенията пред двете врати липсваха резултата в полза на Монтана се запази.

Победата изкачи домакините на 8-то място в първенството, докато Славия остава в дъното на таблицата, заемайки предпоследното 13-то място.

Левски се отърва с 0:0 срещу Ботев (Враца), Борислав Цонев със съмнения за тежка травма