Националите до 19 г. се класираха за плейофите на еврошампионата по водна топка

Българите се наложиха драматично над Чехия в Бургас

Снимка:
22:58, 02.09.2024

България постигна втора победа на Европейското първенство по водна топка за юноши до 19 години (група "D", дивизия 2), което се провежда в Бургас. "Трикольорите" се наложиха драматично с 13:12 (3:2, 4:3, 2:2, 4:5) срещу Чехия и се класират за плейофите.

Победният гол беше реализиран от Александър Каменов само 33 секунди преди края на четвъртия период на мача. Преди това българите водеха с 8:5 и 9:6, а последната четвърт започна с нови две попадения преднина за младите родни национали.

Най-резултатни за успеха на България станаха Самуил Иванов с четири попадения, както и Александър Каменов и Веселин Генчев, отличили се с по три гола във вратата на чехите.

Във вторник българският отбор, воден от Ивайло Пачалиев и Николай Райков, ще се изправи срещу Румъния от 19:30 часа. Румънците също са с две победи от две срещи и продължават напред в турнира.

България ще играе бараж за участие в четвъртфиналите срещу някой от тимовете, заел четвъртото място в една от двете групи на първа дивизия.

Без телефони в училище: Нидерландия забрани "умните устройства" и в основните класове