Националите до 20 г. на крачка от Топ 4 на Евроволей

Селекцията на Мирослав Живков се нуждае от още една победа, за да намери място на полуфиналите

националите потеглиха успешно еврошампионата гърция сърбия
Снимка: cev.eu
20:19, 02.09.2024

Българският национален отбор волейбол за младежи до 20-годишна възраст направи нова крачка към полуфиналите на европейското първенство в Гърция и Сърбия. Селекцията на Мирослав Живков надигра Израел с 3:0 (26:24:25:19, 25:23) в среща от група II, която се изигра в Арта.

По този начин българите оглавиха класирането с 15 точки, като имат на сметката си пет победи и една загуба, с което докосват следващата фаза на шампионата на Стария континент. Утре (вторник) младите „лъвове“ ще имат за съперник Испания в последен мач от групата. Българският тим се нуждае от задължителен успех, независимо с какъв резултат, за да си проправи път в Тип 4. Ако българите загубят, може да се получи въртележка между тях, Израел и Чехия.

Първият гейм премина под знака на равенството до голяма степен, но българите намериха пътя към спечелването му след 26:24. Във втората част младите „лъвове“ постепенно наложиха волята си и си осигуриха солидна преднина, което се оказа достатъчно да триумфират с 25:19. Размяната на серии беляза третия гейм. Все пак българският тим отново бе на печелившата страна в края след 25:23 и 3:0 в общия резултат.

Александър Къндев заби 19 точки за победителите. Жасмин Величков го последва с 11.

Марк Руба отвърна с със 17 точки за израелците, Шай Май Либерман добави 13.