Националите по минифутбол биха и Грузия, класират се за следващата фаза

бнт излъчи евро 2024 минифутбол участието тима българия
Снимка: фейсбук страница на националния отбор на България по минифутбол
20:22, 03.06.2024

Българският национален отбор по минифутбол постигна втора победа на европейското първенство в Босна и Херцеговина. Гледайте турнира може да проследите по БНТ 3.

След успеха в първия кръг над Португалия, националите се наложиха над Грузия с 2:0 във втората си среща, оглавиха класирането в група "Е" с 6 точки и си гарантираха продължаване в следващата фаза.

Попаденията за българския състав реализираха Димитър Димитров в 33-ата минута и Мирослав Кайряков в 45-ата минута.

Грузинците останаха с човек по-малко в 42-ата минута заради втория жълт и съответно червен картон картон за Теймурази Екизашвили.

Българите превъзхождаха противника и отправиха 6 удара към вратата на Грузия, чийто тим остава на трета позиция във временното класиране с 1 точка след равенство и загуба.

Във вторник отборът на България ще се изправи срещу Сърбия в третия си мач от груповата фаза.

24-те отбора на Еврошампионата по минифутбол са разпределени в шест групи по четири. Актуален европейски шампион е тимът на Азербайджан.

Спортни новини 03.06.2024 г., 20:50 ч.
Обилен порой, градушка и буря се изляха за повече от час над Велико Търново (СНИМКИ)