националният отбор волейбол години триумфира балканиадата
21:03, 10.09.2022
Чете се за: 02:22 мин.

Националният отбор на България по волейбол за мъже под 20 години триумфира със златото на Балканиадата в Албания.

Родните състезатели, водени от Мартин Стоев победиха Турция с 3:0 (25:21, 25:22, 25:20) гейма на финала на турнира в Тирана. Така младите „лъвове“ спечелиха първата позиция по категоричен начин.

Златните медали са второ поредно отличие за волейболистите ни през това лято, след като спечелиха среброто на Европейския младежки олимпийски фестивал в Словакия.

Момчетата ни имаха водеща роля през по-голямата част от мача. В първата част диктуваха резултата и логично го спечелиха. Показаха характер и воля за победа, когато е нужно. Във втората част наваксаха голямо изоставане. Турция поведе с 18:13, но родните представители не се предададоха. Засилиха сервиса и изравниха при 20:20. Нова порция бомбен сервис от страна на Алекс Николов и две блокади доведоха до 23:21. Това бе преломен момент и България спечели гейма като поведе с 2:0.

В третата част имаше равнопоставеност до 17:17. След това тимът ни отново наложиха волята си. В решителните минути отново сервисът на Алекс Николов проби съперника, а финалният акорд дойде след грешка на съперника.

Реализатор за победата на България бе Александър Николов с 21 точки (5 аса, 4 блока). Георги Татаров добави 11 точки за успеха, със същи актив от 11 точки е и Венислав Антов (1 ас, 1 блок).

С бронзовите отличия се окичиха волейболистите на Сърбия, които надиграха Албания с 3:0 (25:9, 25:11, 25:20).

Чете се за: 01:40 мин.
Рубльов победи шампиона от последните две години Алкарас, в Мадрид ще има нов шампион
19:13, 01.05.2024
България U17 в група с Испания, Мексико и Тайван за домашното световно първенство по волейбол
18:44, 01.05.2024
Чете се за: 02:15 мин.
На пистата "Имола" почетоха паметта на трикратния световен шампион във Формула 1 Аертон Сена
18:32, 01.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.