Над 50 000 зрелостници се очаква да се явят днес на матура по български език и литература. Те са разпределени в 772 училища. Ангажирани са около 12 000 квестори.
Началото на изпита е в 8:30 часа, като зрелостниците трябва да бъдат в училищата поне 30 минути по-рано, да носят документ за самоличност и служебните си бележки. Няма промяна във формата на теста.
Изпитът включва 41 задачи, от които 22 с избираем отговор, 16 задачи със свободен отговор, 2 с разширен свободен отговор и задача за създаване на аргументативен текст (интерпретативно съчинение или есе). Максималният брой точки от изпита е 100.
Изпитният вариант се генерира от близо 6 милиона възможни комбинации.
Вижте повече в живото включване на Борислава Алексова
Сергей Игнатов обяви за "фалшива новина" твърденията, че ще се учи украински език в българските училища
3600 ученици в осем града участваха в регионалния кръг на Националното състезание по правопис на английски език
Генерират хеш кода на машините за изборите на 19 април
Министърът на отбраната на САЩ поиска оставката на началника на сухопътните сили