12:33, 26.04.2021
Чете се за: 00:30 мин.
Тенис
надал път вдигна трофея барселона

Матадора спечели рекорден 12-ти трофей на надпреварата от сериите АТР 500, която се провежда в Барселона.

На финала, игран на корта, кръстен на негово име, Надал се справи с Стефанос Циципас, нанасяйки първа загуба на гърка на клея през кампанията.

В първия сет Рафа изоставаше с пробив при 2:4, но спечели четири поредни гейма, за да поведе в резултата след 6:4.

Във втората част двамата си размениха по един брейк, а в десетата част испанецът пропусна две шампионски точки и в край на сметка Циципас измъна сета в тайбрек.

Решителната част пък ни донесе нови драматични епизоди, като при 4:5 Надал отрази мачбол на Циципас, а още в следващия гейм левичарят от Майорка проби за 6:5. Сервирайки за победата, Надал спаси един брейкбол и най-накрая, след 3 часа и 40 минути титаническа битка той сложи точка на спора след 7:5 в третия сет.