Наполи се затвърди на първото място в Италия

Възпитаниците на Антонио Конте постигнаха трудна, но важна победа над Емполи с 1:0 при гостуването си в осмия кръг на Серия А.

Емполи - Наполи
15:48, 20.10.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Отборът на Наполи постигна трудна, но важна победа над Емполи с 1:0 при гостуването си в осмия кръг на Серия А. Победното попадение за тима от Неапол вкара грузинският национал Хвича Кварацхелия от дузпа, малко след като бе минал час игра.

През първата част на мача домакините от Емполи на два пъти бяха близо до откриването на резултата, но два пропуска направи Себастиано Еспозито.

През втората част Наполи вдигна оборотите и стигна до дузпа, отсъдена за нарушение на Фаустино Анджорин. При изпълнението звездата на неаполитанците Кварацхелия изкача до последно вратаря на домакините да избере ъгъл и стреля по земя в центъра на вратата.

Десет минути преди края на мача Джовани Симеоне от Наполи получи контузия.

Наполи продължава да е едноличен лидер в Серия А, като има три точки повече от подгласника Ювентус и пет повече от Интер, който гостува тази вечер на Рома. Емполи е на 11-о място в подреждането.