Наполи записа изразителен шампионатен успех над Удинезе

23:38, 27.09.2023
Чете се за: 02:02 мин.
Наполи

Наполи победи Удинезе с 4:1 в мач от 6-ия кръг на Серия А. Сред голмайсторите за победителите бе Виктор Осимен, който заплаши клуба със съд, след като видео, осмиващо играча, беше публикувано и след това изтрито от официалния ТикТок на действащия шампион в Серия "А".

През първото полувреме домакините получиха дузпа за нарушение на Фести Ебозели. Пьотр Желински бе точен от 11-метровия наказателен удар, за да даде аванс на "партенопеите".

Играчите на Руди Гарсия удвоиха аванса си в края на първата част. Матео Политано изведе Виктор Осимен в наказателното поле и нападателят направи резултата 2:0.

След почивката Хвича Кварацхелия също бе близо до това да се разпише, но стреля в лявата греда. Все пак името на грузинеца попадна сред голмайсторите в 74-ата минута. Крилото успя да преодолее противниковия вратар, преди да изпрати топката в опразнената мрежа.

Резервата Лазар Самарджич намали пасива на гостите след отличен пробив, завършил с шут.

Шампионите обаче мигновено върнаха преднината си от три гола още в ответната атака. Появилият се от резервната скамейка Джовани Симеоне засече с глава центриране в наказателното поле на Хвича Кварацхелия.

Наполи се изкачи до 5-ата позиция в класирането с актив от 11 точки. Удинезе заема 18-ото място в подреждането с 3 точки.

Интер допусна обрат и отстъпи на Сасуоло на "Джузепе Меаца"
Белгийската принцеса Елизабет положи военна клетва (СНИМКИ/ВИДЕО)