Народното събрание избира новия омбудсман на републиката.
Единствен кандидат за поста е Диана Ковачева, която пое длъжността през септември, след като тогавашният обществен защитник подаде оставка, за да се включи в местните избори.
Ковачева довърши мандата на Мая Манолова и направи заявка за собствен.
Пред депутатите тя се ангажира да продължи да работи в полза на гражданите, да приближи институциите до тях и да посредничи между двете страни.
В концепцията си Диана Ковачева залага на активни проверки на институциите и на изнесени приемни за граждани в цялата страна.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"