НАСА за първи път извърши изстрелване от комерсиално съоръжение извън Съединените щати.
От космическия център Арнем в Австралия беше изстреляна първата от общо три суборбитални ракети. Те ще бъдат използвани за астрофизични изследвания, които могат да се извършват единствено от Южното полукълбо. Това е първо изстрелване от Австралия от повече от 25 години насам и то беше определено като исторически момент за космическата индустрия на страната.
Учените се надяват, че изстрелванията това лято ще помогнат да се разбере повече как една звезда може да влияе на живота на планетата. Ще бъде проучена и връзката на Слънцето със Земята.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу