До края на август НАСА трябва да реши как да върне блокираните на Международната космическа станция астронавти.
Става дума за Бари Уилмор и Сунита Уилямс. Те отпътуваха за Международната космическа станция с кораба "Старлайнър" на Боинг на 5 юни, като престоят им трябваше да бъде осемдневен. Завръщането им обаче се забави заради неизправности в двигателите.
Сега ръководството на НАСА трябва да избере как да върне Уилмор и Уилямс – дали това да стане отново със "Старлайнър" или с конкурента на Боинг "Спейс Екс", собственост на Илон Мъск. Ако правителствената космическата агенция се възползва от услугите на американския милиардер, капсулата ще може да се върне на Земята през февруари догодина, а това би било голям удар по репутацията на "Боинг".
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
Престижна европейска научна награда за учен от института INSAIT на проф. Мартин Вечев
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра