Започна кандидатстудентската кампания в Националната академия за театрално и филмово изкуство "Кръстьо Сарафов", като за първи път тази година университетът ще предлага и платена форма на обучение. Приемът се провежда в началото на месец юли, а не както до този момент през септември. През есента обаче ще бъде приемът за студенти във филиала на НАТФИЗ в БУРГАС.

"Имаме около 20 и няколко процента увеличение на нашите кандидати по бакалавърските програми и 100% на магистърските програми. Има и други нови неща - това, че ние ще имаме филиал в Бургас. За това трябваше решение на Министерския съвет, което обаче се взе в движение на 4 юли, сега по време на нашата кампания и по тази причина там ще има допълнителен прием през септември. Някъде към 270 души кандидатстваха сега. При обичайните през последните 10 години - 220, 210. Така че това е наистина увеличение. Това, което е добрата новина, е, че имаме много сериозен набор и така интересни не само като количество, но и качествени хора. Така че се надяваме да вземем най-правилното решение. Има и още едно нововъведение, че тази година ще опитаме и платено обучение за тези, които не стигне. И това ще бъде някак преференциално. Защото в момента се спори за това, каква да бъде цената в Министерски съвет, Народно събрание, Министерството на образованието", каза проф. Пламен Марков - преподавател, декан на Факултет "Сценични изкуства", НАТФИЗ.

Вижте прякото включване на Варсен Такворян
Читател сигнализира: Задача от НВО-то за 7 клас дава точки за грешен отговор
Вижте верните отговори на теста по математика от външното оценяване след 7-и клас
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Състоянието на 17-годишните младежи, поразени от волтова дъга на жп гара Стара Загора, остава критично
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец